Plastik Kartvizit

2021 Yılı Güncel Fiyatları Plastik Kartvizit

Opak 0,500 mc Beyaz Plastik PVC 8,3 x 5,1 cm Kartvizit
Opak 0,500 mc Beyaz Plastik PVC 8,3 x 5,1 cm Kartvizit
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
500 400TL +KDV
1000 650TL +KDV
2000 1100TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 6-7 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

Plastik Kartvizit Baskı

Günümüzde son dönemlerde plastik kartvizit baskı modelleri çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Sıklıkla her sektör içinde bu plastik kartvizitler tercih edilmektedir. 
 

Plastik Kartvizit Baskı Nedir?

Yaygın kullanım alanlarına sahip olan bu kartvizitlerin en başında plastik kartvizit modelleri gelmektedir. Bu plastik kartvizit baskı nedir? Son dönemlerde en çok merak edilen konular arasında yer alır. Plastik kartvizitler PVC baskı ile beraber yapılabilecek kartvizit modeli olmaktadır. Asetat malzemeye bir basınç kullanılması ile birlikte plastik kartvizit üretimi de yapılır. Uzun kullanım zamanı ve ya sağlamlık sunma özellikleri de şeffaf kartvizitin üzerinde yer almaktadır.

PVC kaplama şeklinde olsan kartvizit modelinin ülkemizde yer alan tarihi biraz daha eskidir. 1980 yıllarından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Fakat asıl sık sık kullanım seneleri 2000 yıllar ve de devamı olarak ekleyebiliriz. Ayrıca popüler olma dönemi  geçtiğimiz senelerdir. Üretim aşamasında yer alan işçilik ve de malzeme gibi sebeplerden dolayı da çok farklı kartvizit modellerine ilişkin olarak fiyat maliyeti daha fazla olmaktadır. Fakat plastik pvc kartvizit modelleri adına en ve boy ölçüleri standarttır. Ayrıca 8x5 cm boyutları olan plastik kartvizit modelleri bakımından matbaaların sıklıkla tercih etmiş oldukları modeldir. Yalnız milimetrelik bir şekilde farklar matbaalar arasında da görülebilir.
 

Plastik Kartvizit Baskı İşlemleri Nelerdir?

Genel olarak pek çok çeşitli alanlarda kullanılan plastik kartvizit baskı nedir? Öğrendikten sonrasında sıra plastik kartvizit baskı işlemlerine gelmektedir. Hemen hemen her sektörden firma adına plastik pvc kartvizit ihtiyacı bulunmaktadır. Kurumsal firmalar, perakende sektöründeki firmalar, toptancılar şeklinde örnek verebilir. Kartın arka kısmına da eklenebilecek olan QR kod ile beraber çeşitli iletişim ve ya ödeme bilgilerini de alıcının cep telefonu ile birlikte okutmasıyla bir ödeme aracı olarak anlatmak mümkün olur.

Bu türdeki bilgiler de genel olarak  şeffaf kartvizit modelleri genelde maliyet eklemesine karşın firmalar işlemleri hızlandırmak amacı ile tercih edilmeye devam etmektedir. Ayrıca çok çeşitli bankalar, iletişim sektörü, toptancılar, market zincirleri ve daha pek çok sayıda firma için de şeffaf kartvizit başka bir ismi ile beraber plastik kartvizitler tercih edilmektedir. Plastik kartvizitlerin kullanım süresinin de uzun olması ve ya dayanıklılık özellikleri bir başka artı özelliklerindendir. Buna ek olarak en, boy ölçüleri de farklı malzeme ile üretilmekte olan kartvizit modellerine ilişkin olarak benzer bu ürün için de farklı gramaj olarak da benzerlikler göstermektedir. 

Plastik Kartvizit Ebatları ve Kağıt Çeşitleri

Günümüzde genel olarak plastik kartvizit baskı ölçüleri açısından sık sık 8x5 cm olacak şekilde tercih edilir. Matbaaların hangi basım yöntemini kullandığı ya da formaya ait olan kriterlere bağlı olarak da milimetre ve ya santimetre çapında bir takım farklılıklar görülebilir. Ayrıca tasarımı güzelleştirmek adına da şeffaf plastik kartvizit baskısı için de özel bıçak kullanım imkanı bulunmaktadır. Sıklıkla günümüzde oval kesim plastik pvc kartvizit firmalarca tercih edilir. Bu durumun sebebi ise köşelerden bir oval şekil verilmesinin ve de törpüleme işlemleri ile beraber keskinliğin alınmasıdır.
Ayrıca kartın kullanımı için de cüzdan ve ya cep gibi bazı haznelerde bulunduran kişiler açısından da büyük bir avantaj sağlar. Bu da çok uzun ömürlü kullanım imkanları oval kesim plastik pvc kartvizit için sunar.

Hangi kesim şeklinin kullanılacağı ya da boyutlarının ne olacağı gibi bazı konuların yanı sıra birde kağıt kalitesindeki seçimler kaliteyi etkiler. Buna ek olarak PVC malzemeler kullanılıp hammadde elde edilmiş olsa dahi kağıt kalitesi ve ya gramajı açısından genel olarak  seçim kalite etkenlerinden bazıları olur. Düşük gramajlara sahip kağıt tercih edildiği zaman kartvizit bazı dış etkenlere de kıyasla çok daha çabuk formunu kaybedebilir. Ardından solma yapması da olası bir durum olur.
 

Plastik Kartvizit Baskı İşlemleri ve Sonrası Detayları 

Plastik kartvizit tasarımı pvc malzemelerinin üzerine yapılır. Tasarım işlemlerinde mutlaka ne kadar taşırma ya da kesim payı olacağı, ilgili konumunun dikey ve ya yatay olacak bir şeklinde yapılması gibi bazı ayrıntılar da vardır. Bu süreçler tamamlanır ve de plastik kartvizit basımı işlemlerine geçilir.
Ardından basım işlemleri 4+4 CMYK özelliğinden ve ya bir renk olacak biçimde de uygulanabilir.

Dikey ya da yatay olarak basılması forma ölçüsü ile genellikle alakalı olur. İki adet plastik pvc malzemeleri bir basınç faktörü kullanılıp da bağlanması sağlanır. Bu plastik şeffaf kartvizit modellerinde genellikle plastik kartvizit basımı işlemi bu şekilde olur iken bahsedilen örnekteki mikron değeri yaklaşık olarak 700-800 arasındadır. Bu durum PVC malzemeler için iki yönlü yapılacak şekilde laminasyon işlemleri uygulanmaktadır. Bu plastik kartvizit baskı işleminden sonrasında genel olarak müşteri isteğine göre de mat ve ya parlak kaplamalar yapılarak devam edilmektedir.

İsteklere göre diğer türlerde kaplama işlemleri de yapımı mevcuttur. Bu durum genel manada PVC malzemenin hangi özelliği barındırdığı ile ilgilidir. Selefon kaplama işlemi pres mantığı ile beraber yapılır. Grafik programında oluşturulmakta olan tasarım tabakanın üzerine tam olarak işlendikten sonra plastik PVC kaplama ile birlikte devam edilir. Bu sayede de genel olarak  asetat tabakaya bir baskı yapılmış görünümü olur. Parlak kaplama işlemi yapılması ile birlikte çok güzel bir düz kesim plastik kartvizit baskı görünümüne kavuşulmuş olur. Ayrıca plastik kartvizit için bir mat kaplama da çok estetik görünümlere sahip olup tercihe göre oval kesim plastik kartvizit seçilebilir.
 

Plastik Kartvizit Baskı İşlemlerinde İşçilikler Nelerdir?

Günümüzde çok sık olarak tercih edilen plastik kartvizit basımı işlemi düz ve ya oval kesim plastik kartvizit yapıldıktan sonrasında bazı ekstra işçilikler de uygulanabilir. Çoğunluk ile formaya ait olan bazı yerlerin düzenlenmesi ve ya son kartvizit formunu da elde etmek amacı ile yapılan birkaç işlemden ibaret olur. Basım yapılır ve de PVC kaplama alanlarında mat ve ya parlak kaplama işlemi de uygulanır. Plastik düz kesim plastik kartvizit baskı kartvizit modelleri benzer bir şekilde de selefon çekilme işleminde olduğu gibi baskı sonuna dair kaplama çalışması yapılmasına tabii olmaktadır. Mat ve ya parlak kaplama yapılmasının sonrasında hangi ölçülerin alınması sağlanıyorsa o ölçülerde ayırım başlar. Ardından da plastik kartvizitler üretilmiş olur. En son olarak oval, süz ve ya başka bir kesim plastik kartvizitler istenmesine göre çalışmalar devam eder. Ürün adına kesim işlemleri ve de isteniyorsa özel bıçak izleri çalışması ile beraber tamamlanmaktadır.

Plastik Kartvizit Baskı İşlemlerinde Kaliteye Etki Eden Faktörler 

Plastik kartvizitler kurumsal şirketlerin sık bir şekilde tercih ettiği bir ürün olmaktadır. Bu sebep ile ilgili ürünün uzun süreler boyunca kullanılması gerekir. Bankalar, zincir marketler, iletişim şirketleri ve ya farklı sektörler adına da hemen hemen her zaman baskı işlemi uygulanabilir. Ekonomik olan plastik kartvizitler olarak adlandırılan başka ürüne kıyas ile uzun süreli kullanım imkanları plastik kartvizit ürünler de çok daha fazla bulunur. Bu aşamada kalitenin aslen ne olduğunu belirleyen konu hangi hammadde kullanıldığı konusudur. Plastik malzemede bulunan fark burada öne çıkmaktadır. Eğer plastik malzemelerin orta ve ya daha düşük kalitelerde olanı tercih edilirse kullanımı bu denli uzun ömürlü olmayacaktır. Buna bağlı olarak da solma ve ya yıpranma gibi durumlar yapacaktır. Bundan dolayı plastik kartvizit baskısı işlemlerinde hammaddenin kaliteli olanının kullanılmasında da fayda olur.

Plastik Kartvizitlerin Faydaları Nelerdir?
 
Genel olarak plastik kartvizitler son derece yenilikçi olan ürünlerdir. Plastik pvc kartvizitler, ürün ve ya hizmetlerinizi denemek adına müşterileri heyecanlandırır, müşterilerin dikkatini çekmenizi sağlar. Plastik bir kartvizit ile kartvizitiniz için yepyeni bir takım olanaklar dünyasını da açarsınız. Kartvizitinizi tam olarak özelleştirmek için de özel tasarımlar, renkler, benzersiz şekiller ve diğer bazı özellikleri kullanabilirsiniz. Genel olarak düz olan beyaz bir kağıt kartvizit yerine, müşterilerinize de deneyim yaşatırsınız. Bu bağlamda yenilikçi kartlar, markalarınızı temsil etmeniz için çok mükemmel bir olanak da sunmakta olup sizlere plastik kartvizit askıları konusunda da pek çok sayıda faydalar sağlamaktadır.

Plastik Kartvizitlerin Özellikleri Nelerdir?
 
Genellikle pek çok sayıda çeşitli plastik kartvizitlerin özellikleri günümüzde yer almaktadır. En popüler plastik kartvizitlerin özellikleri arasında saydam, özel şekiller, buzlu görüntü, metalik çözümler, folyo, kabartma, damgalama, platin yüzeyler, barkodlar, QR kodları, manyetik şeritler ve ya yazılabilir olan bir yüzey sayılabilir. Muhtemelen hemen hemen tüm bu özelliklerin plastik malzemeli bir kartvizit üzerinde nasıl göründüğünü de merak edilir. Tamamen şeffaf bir kartvizit ve ya buzlu bir yüzey kartvizit tercih ederseniz net kartvizitler şirketinizin ya da firmanızın kalitesini ve uzmanlığını birlikte iletmek için kartvizitinizi özelleştirmenize yardımcı olabilir. Diğer bir seçenek ise plastik kartvizitlerin özellikleri özel olan bir şekil kullanmak olur. Bu benzersiz özellikler, plastik kartvizitinizi istediğiniz şekilde yazdırmanızı da sağlar. Özel şekilli olan plastik kartvizitler gerçekten de benzersiz özellikler gösterirler ve de müşterilerin sizi ve ya konuşmanızı hatırlamasına da yardımcı olur.
 

Plastik Kartvizit Fiyatları 

Günümüz koşullarında plastik kartvizit fiyatları kartvizitlerin modeline, kartvizitlerin basım yapılacak plastik kartvizit adetine, rengine kartvizitlerin ve ya kartvizitlerin basım firmasına göre de pek çok sayıda farklılık gösterirler. Plastik kartvizitler genel manada basımı amacı ile beraber tasarım dosyalarınızı hazırladıktan sonrasında da internet üzerinden sistemimize gönderebilirsiniz. Plastik olan kartvizit basımı fiyatı için her daim özel teklif almak isterseniz, firmamıza aşağıda yer alan şu bilgileri iletmeniz istenilen fiyatlandırma teklifi işlemlerini de hızlandırır. Bu işlemler;

-Plastik kartvizit sayısı,
-Plastik kartvizit ebatı (ebat olarak özel mi standart mı olacağı),
-Plastik kartvizitin kesimleri (kesim olarak standart kesim mi, özel kesim mi olacağı),
-Plastik kartvizitin türleri (sıvamalı, tuale, laklı ve ya şeffaf vs.),
-Tasarım kartvizit mi,
-Hazır kartvizit mi,

Firma tarafından en baştan tasarlanacak olan bir kartvizit mi yapılacağı gibi çok çeşitli bu bilgileri tarafımıza tam eksiksiz bir şekilde göndermeniz halinde de en kısa sürede sizlere ve isteğinize özel plastik kartvizit fiyatları tarafınıza gönderilir.

Plastik Kartvizit Baskı Fiyatları 

Yaygın bir şekilde talep görmekte olan plastik kartvizit baskı fiyatları çok fazla sayıda farklılıklar göstermektedir. Sektörel firmaların sık bir şekilde tercih etmekte olduğu bir ürün olan bu plastik kartvizitlerin baskı fiyatları açısından da bazı kriterlerden etkilenildiğini söylemek mümkün olmaktadır. Plastik olan kartvizitler için toplamda yaklaşık olarak kaç adet üretileceği, üretilecek olan ürünün hangi özelliklere sahip olduğu, üretilecek plastik kartvizitin rengi ve kesim şekli gibi konuları sıralamak mümkün olmaktadır.

​​​​​​​Kaç gramlık bir kağıt gramajı, plastik kartvizit için PVC malzemede genel olarak hangi mikron değerlerinin tercih edildiği, ürünlerin genel olarak ölçüleri, plastik kartvizitlerin kalitesine ilişkin kriterler, plastik kartvizitlerin özel bıçak izi ya da farklı genel olarak  plastik kartvizit ürün özellikleri olup olmamasıyla da ilgili olur. Matbaaların genel olarak en az basım sayıları farklılık gösterebilir. Ancak biraz daha uzun vadeli olarak düşünerek ne kadar da çok baskı yaptırırsanız genel manada plastik kartvizit baskı ürünlerin birim fiyatları da bir o kadar daha azalır. Bu bağlamda her daim ürünlerin baskısının yapılmasında çok dikkatli düşünüp iyi kararlar verilmesi gereklidir.

 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp