Laklı Kartvizit

2021 Yılı Güncel Fiyatları Laklı Kartvizit

Kısmi Laklı Tek/Çift Yön Kartvizit 8,3 x 5,1 cm - 350 gr Kuşe
Kısmi Laklı Tek/Çift Yön Kartvizit 8,3 x 5,1 cm - 350 gr Kuşe
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
1000 100TL +KDV
2000 150TL +KDV
5000 320TL +KDV
Kabartma Laklı Tek/Çift Yön Kartvizit 8,3 x 5,1 cm - 350 gr Kuşe
Kabartma Laklı Tek/Çift Yön Kartvizit 8,3 x 5,1 cm - 350 gr Kuşe
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat İç Kağıt Baskı Sipariş
1000 110TL +KDV
2000 190TL +KDV
3000 260TL +KDV
5000 410TL +KDV

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 7-8 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
 

 

Kabartma Laklı Kartvizit

Günümüzde kabartma laklı kartvizit nedir? Son zamanlarda pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Baskı firmaları tanıtıcı olan kimlik alanın da kabartma laklı kartvizit dikkat çekici tasarımlar uygulanan, estetik açıdan göz doldurucu olan baskılı materyaller arasında yer almaktadır. Lak kelimesinin aslen kartvizit üzerin de olan kabartma dolgu oluşturulması ile beraber farklılık yakalamaktır. Ayrıca kalın kağıt tercihinin yapılması ile birlikte uzun ömürlü kullanımların da önü açılır.

Kabartma Laklı Kartvizit Nedir?
 
Genel olarak kabartma laklı kartvizit nedir? Sorusunun cevabı kaliteli ve prestijli olan bir görünüm isteyen müşterilere de hitap etmektedir. Bu kabartmalı kartvizit baskı yüzeyine uygulanmakta olan cila, parlak ve ya çekici görüntü ortaya çıkartır. Aynı zamanda da dış etkenlere karşı bir koruma sağlayan uygulamadır. Yalnızca kağıdın tamamına değil istenen herhangi bir alana da kabartma uygulanabilir. Sadece logo ve ya resim üzerinde de uygulanabilir. Bu sisteme kısmi lak kartvizit adı verilmektedir. Kartvizitler üzerinde en fazla kullanılan bitirmelerden biridir. Kabartma laklı olan kartvizitlere ayrıca gofreli kartvizit ismi de verilebilmektedir. Lak kabartma tasarıma her zaman için sınıf ve de incelik katar. Sadece göz alıcı etki değil, aynı zamanda birde kartvizitin kendisinin kabartma dokusunu da etkiler. Kabartma, kartvizitinizin bileşenlerini tam anlamıyla öne çıkarır. Tasarımınızın belirttiği gibi de kartın bir tarafının alanlarını kısmi laklı kartvizit baskı ile yükseltmektedir.
 

Kabartma Lak Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde çok çeşitli sayıda kabartma lak çeşitleri vardır. Bunlar;

Kısmi lak: oldukça parlak selefonun kartvizite uygulanmasıyla oluşturulur. Uygulama öncesinden belirlenmiş olan alana tek seferlik olan bir işlem ile uygulanır. Ardından parlak selefonun kullanılmasına bağlı olarak da laklı kartvizit parlaklık kazanır. Kartvizitin de sadece istenilen herhangi bir bölgesine uygulanır. Genel olarak tasarımlar üzerinde belirtilen noktayı vurgulamak için kullanılmaktadır. Örnek olarak kısmi lak kartvizit örneklerinde logoyu ve ya ünvanınıza kısmi lak uygulamasının sayesinde ön plana çıkarabilirsiniz.

Kabartma lak: bu işlem kısmi laktan daha farklı olarak kabartma lak kartvizit elde edebilmek adına parmak selefon 2 defa uygulanmaktadır. Yapılan uygulamanın sayesinde çok daha da belirgin bir görüntü meydana getirir. Özellikle eğlence sektöründe ya da düğünlerde çok fazla sayıda kullanılan bir uygulama olup kabartma laklı kartvizitler elde edilir.

Kumlu lak: bu sistemde mat selefonun kartvizite uygulanmasıyla meydana gelir. Yapılmakta olan işlem sonrasında ortaya da kumlu bir görüntü çıkar. İsteğe bağlı olacak şekilde tek sefer selefon ve ya çift sefer selefon çekilir.

Kabartma Laklı Kartvizitler Neden Tercih Edilmelidir?
 
Son zamanlarda kısmi laklı kartvizit baskı yanı sıra ceplerimiz çoğu zaman çok gereksiz kartvizitler ile dolar ve de bu kartvizitleri ayrıştırıp uygun olmayanları ayırırken de dikkat etmiş olduğumuz bazı birkaç noktalar mevcuttur. İlk olarak markanın işe ne kadar yaradığı ve ya tanıyıp tanımadığımız gelir. Eğer isim bizlerde bir çağrışım da yapmıyor ise direk olarak çöpe atıyoruz. Bu gibi bazı durumlarda dikkat çekmesi adına kartvizitin tasarımı kreatif şekilde yapılmış olmalı ya da kabartma lak kartvizit elde farklı hissiyat uyandırmalıdır. En basit olarak 100 adet kartvizit içerisinden 1 tanesi elinizde çok farklı bir his uyandırmış ise onu merak ederek daha yakından inceleme şeklinde bir ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sektör üzerinde genellikle kalıcı bir yer edinebilmek istiyorsanız ve ya kurumsallık elde edebilmek istiyorsanız insanların zihninde de yer edinebileceğiniz konulara yönelmeli ve de farklı olmalısınız. 

Kabartma Laklı Kartvizit Baskı İçin Kaliteyi Etkileyen Unsurlar

Genel manada kabartmalı kartvizit baskı için kullanılacak olan kağıt kalınlıkları mat kuşe 350 gram olur. Diş hekimleri, kullanmak isteyen çok çeşitli meslek grupları ve de daha pek çok farklı sektörde de tercih sebebi olan ve de sipariş verilen çeşitli kartvizit arasındadır. Bundan dolayı da kalite çıtasına çok dikkat etmeli, baskı işlemlerinde uygulanan laklı kartvizit firmalar için prestij ve ya itibar anlamına geldiğini de asla unutmamak gerekir. Kullanılan boya kaliteleri, işçilik mat kağıt kaliteleri gibi birçok faktör kaliteye de direkt etki eder. Kabartma bölgesini görünce ve ya dokununca ortaya profesyonel bir çalışma çıkartılması gereklidir. Standart olarak belirtilen bazı teknik detaylara uyulmazsa ve değişikliğe gidilmesi gibi bazı durumlarda baskı sonrasında da mutlaka görünüm, estetiklik alanın da iyi sayılmayacak bazı sonuçlar görmeniz mümkündür. Ayrıca kalitenin kesinlikle kabartma laklı kartvizit baskı işlemlerinde korunduğundan da emin olmalısınız.

Kabartma Laklı Kartvizit Baskıda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Çok uzun ömürlü kullanımı olmasından da dolayı kabartmalı kartvizit baskı, kartvizit alanında tercih sebebi olur. Bundan dolayı grafik çalışması bir dikkatle yapılması gereklidir. Kartvizit baskı aşaması uygulanmakta ve üst katmanına doku eklenmesi ile beraber işlem sürer. Lak bıçağı genelde kullanılır ama matbaalar, kullanmış oldukları makineye göre bazı farklılık gösterir. Genelde bu bıçaklar belirli milimetrik kalınlık ölçüsünde uygulanmaktadır. Baskı öncesi tasarımlara ait çalışmalar devam eder ve laklı bölme adına bir şablon belirlenmiştir. Eğer lak işlemleri devam ederken bıçak kayarsa görüntü de bozulmalar da meydana gelir. Örnek vermek gerekirse son derece ince doku ile hazırlanmış bir H harfi laklı kart baskı düşünün. Asgari kalınlık altında da kartvizit kağıdı uygulanmışsa bıçak kayar ve de istenilen görüntülerde elde edilemez.

Bir takım bozulmalar, gölge efekti gibi bazı durumlar söz konusu olur. Birden fazla sayıda obje de bu hataları göz önüne almadan bir baskı işleminin yapıldığını düşünürsek son derece kötü bir görüntü elde etmiş olursunuz. Ayrıca ideal kabartma lak kartvizit olarak kağıt gramajları 400 gram ile 800 gram ağırlığında olmaktadır. Kabartma laklı kartvizit adına 350 gramlık mat kuşe genellikle standart olarak da kabul edilmektedir. Oval kesim genel olarak laklı kart baskı yaygındır. Bu kesimlerin teknikleri sayesinde de ürün kullanım süresini uzatmak, bu formunun korunmasına yardımcı olur ve çeşitli nesnelerin de etkenlerine karşı bir koruma sağlayabilmesi anlamına gelir. Diğer benzer ürünlere de kıyasla kabartma laklı kartvizit formunu daha da fazla korunması anlamına gelmektedir.

Kabartma Laklı Kartvizit Ebadı ve Özellikleri

Standart olan kağıt boyutu 8 x 5cm şeklinde olur. Müşterinin isteği doğrultusun çok farklı ölçüler adına hazırlanması mümkün olur. Ayrıca kabartma laklı kartvizit baskı işlemi sırasında çok küçük matbaalar arasında çok boyut farklılıkları olabilir. Kağıt kalınlığı açısından da 700 gram arası genellikle tercih edilen olunmaktadır. Matbaaların tercihlerine göre de gramaj 350 gram ile 400 grama kadar da çekilebilmektedir. Kabartma laklı olan kartvizit ürünler çoğunlukla sıvama kartvizitte görülen 700 gramlık ağırlığı bulunan kartvizitler de her daim tercih sebebi olsa dahi talep olmasından dolayı yaklaşık 400 gramlık nispeten daha da az kalınlıkta olan kabartılmış kartvizit baskı tasarımları da kullanılmaktadır. Tüm bu ebatlar ve özellikler belirlendikten sonra kabartma laklı kartvizit fiyatları da tespit edilmiş olur.
 

Kabartma Laklı Kartvizit Baskıların Aşamaları

Yaygın kullanılan kabartılmış kartvizit baskı üretimleri, ilk olarak oluşturulan ve ya kalıbı alınan tasarımların formaya pozlanması ile beraber başlar. Forma ölçüsüne de bağlı olarak taşırma ve ya kesim çizgileri çok dikkate alınarak pozlanmakta olan tasarımlar, seri baskılara girmektedir. Seri baskının ardından da özel bıçak ile birlikte kabartma lak uygulanacak olan bölümlerin taslağı çıkartılır. Tabaka üzerinde de her bir kartvizitlerin üzerinde de birer doku oluşturur. Ardından kabartma lak uygulanan kısımlar el ile dokunulup göz ile görülebilen bir tabaka şekline gelirken, estetik açıdan çok güzellik kazanır. Ayrıca lak işlemlerinin ardından ürünün özelliğine ya da taleplere göre de mat ve ya parlak selefon çekilebilir. Ve tabaka halinde olan formalar giyotin parkuruna da gönderilir. Kesim çizgileri dikkate alınıp eşit ölçülerde kesimlere gönderilen ürün, kesim sonrası gerek görülür ise törpülenir ve paketlenmeye de hazır kabartma laklı kartvizit tasarım örnekleri haline gelir.

Kabartma Laklı Kartvizit Baskıların Sonraki Aşamaları

Genel olarak kabartma laklı kartvizitlerin üretilmesi adına tasarıma ait bir kalıbın oluşturulması, forma amacı ile pozlama çalışmasının uygulanması gereklidir. Forma da belirtilen ölçülere sadık kalacak bir biçimde kesime ait olan çizgiler ve taşırma alanlarına da riayet edilerek tasarımlar uygun şekilde pozlanır ve de hızlı baskıya gönderilmektedir. Hızlı ve seri olan baskı tamamlanır ve de kabartma lak yapılması adına özel bıçaklar ile uygulamalar bölümüne ait olan taslak oluşturulur.

Her bir kartvizit için dokuların oluşumuna geçilir. Bunlar da uygulandıktan sonrasında kabartma lak yapılan yüzeylere dokunduğunuz zaman doku tabakası olduğunu ve de estetik alan daha güzel göründüğünü de fark edersiniz. Ayrıca daha dayanıklı olması sebebi ile sonraki işlemi parlak selefon ve ya mat selefon ile beraber kaplama yapılmasıdır. Ardından da giyotin parkuru aşamasına geçilmektedir. Kesim çizgileri referans alınarak tüm ölçüler aynı şekilde kesim amacı ile ürünler gönderilir. Buna ek olarak eğer ihtiyaç olur ise de törpülenmesi ve ya paketler kabartma laklı kartvizit tasarım örnekleri haline getirilmesi yapılmaktadır.
 

Kabartma Laklı Kartvizit Basım Kalitesi Neden Önemlidir?

Kabartma laklı kartvizitlerin işleyiş politikası genel olarak kurumsal çizgide ilerleyen ve ya mesleki vitrinine önem vermekte olan meslek grupları yani diş hekimleri, avukatlar ve de doktorlar tarafından sipariş edilen bir kartvizit modelidir. Bu nedenle de kalite, diğer baskılı olan materyallerde olduğu gibi de kabartma laklı olan kartvizitler prestiji öne çıkarmakta olan ürünlerde oldukça önemli olan bir kriterdir. Ancak kabartma laklı olan kartvizitlerde kaliteyi belirleyen unsurlar yalnızca kağıt kalitesi, gramaj, kullanılmakta olan boya ve de uygulanan işçilikler değil.

Kabartma dokunun profesyonelliği ile de ortaya çıkmaktadır. Eğer lak işlemi standart şekilde kabul edilen kriter dikkate alınarak doğru tekniklerle uygulanmaz ise baskı sonrası sipariş estetik açıdan oldukça kötü sonuç elde edilmektedir. Bu nedenle de öncelikle kalite, kabartma laklı olan kartvizit basımında son derece önemli faktördür. Ayrıca tüm bunlara göre laklı kartvizit fiyatları belirlenir.

Kabartma Laklı Kartvizit Basım Fiyatları Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Genelde ürünün kaç tane basılacağı, gramajı ve de boyutuna dair olan değişiklikler kabartma lak kartvizit baskı fiyatları etki edebilir. Genellikle matbaalar en az olarak 1000 adet şeklinde basım işlemi yapmaktadır. Bu kabartma laklı kartvizit ürünler tercih edildikleri kağıt gramajları mat 350 gram olmaktadır. Üretimi yapılan bu kabartma laklı kartvizit adına bazı matbaalar yaklaşık 500 adete kadar da kabartma laklı kartvizit fiyatları basım işlemini de yapabilir.
 

Kabartma Laklı Kartvizit Baskı Fiyatları 

Yaygın olarak tercih edilmekte olan özel basım fiyatları, adet, ürün özelliği, kağıt gramajları ve ya boyuta bağlı olarak belirlenmekte kabartma lak kartvizit baskı fiyatları uygulanmaktadır. Diğer kartvizit modellerinde de olduğu gibi genel olarak en az 1000 adet, 350 gr mat kuşe kağıt üretilen kabartma laklı olan kartvizit, son dönemlerde artan talepler nedeni ile 500 adet üretimi yapılmamaktadır.

Özel kabartma laklı kartvizit fiyatları, diğer baskılı materyallerinde olduğu gibi yine adet, ölçü ve de ürün özelliklerine bağlı belirlenmektedir. Ayrıca da kabartma laklı kartvizit siparişi vermeden önce de grafik, süreç ve ya kargo hizmeti gibi konularda da detaylı bilgi almakta fayda var. Firmanızda üretilen ürünlerde laklı kartvizit fiyatları çok uygun olması öncesinde dikkat etmesi gerekli en önemli husus olarak bilinmektedir.

 

Farklı Tasarımlarla Kartvizitler

Kişisel isteklere bağlı olarak birçok farklı tasarım üzerinden kartvizit modelleri elde edilebilmektedir. Örneğin kabartmalı kartvizit çeşitleri daha dikkat çekici ve üç boyutlu bir görünüm sağlayacak etki sunmaktadır. Parlak bir görünüm ile beraber dikkat çekici bir etki yaratabilir. Aynı zamanda bu etki yaldızlı kartvizit baskı üzerinden de sağlanmaktadır. Farklı renkler üzerinden ele alınan tasarımlar, göz kamaştırıcı bir görsel oluşturarak müşteri gözünde saygınlığı artırmaktadır.
 
Özel Tasarım Kartvizitler
 
Günümüz teknolojisinin getirdiği olanaklar ile birçok farklı kartvizit modeli ele alınmaktadır. Bu doğrultuda gofreli kartvizit baskı oldukça tercih edilen tasarımlar arasında yer alır. Kartvizit üzerinde istenilen bölge kabartılmak suretiyle daha dikkat çekici bir etki yaratır. Aynı zamanda gümüş yaldızlı kartvizit baskı ile beraber görsellik daha net olarak kaliteyi yakalamaktadır.
 

Kabartmalı Kartvizitler

Birçok farklı tasarım altında ele alınan kabartmalı kartvizit çeşitleri bulunmaktadır. Üstelik özel selefon tasarım ile beraber daha güçlü ve dayanıklı hale gelen kartvizitler, değişik noktalarındaki kabartma üzerinden hazırlanır. Özellikle yaldızlı kartvizit baskı ile beraber logo başta olmak üzere değişik bölümler kabarık hale getirilmek ile dikkat çekici bir görsel yakalanmaktadır.
 
Her İsteğe Uygun Kartvizit Modelleri
 
Ayrıca katalog baskı ile alakalı detayları inceleyip bize ulaşabilirsiniz.

 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp