Kartvizit Basım Fiyatları

Kartvizit baskı fiyatları genellikle kartvizitlerin tasarımları ve renkleri ile ilgili bir detaydır. Kartvizit baskı fiyatlarıilk olarak adetlere göre verilir. Adetler genellikle 100, 500 ve 1000 şeklinde olmaktadır. Kartvizit basımında genellikle dört ana renk kullanılır. Kartvizit basımında tercih edilen her renk kartvizit fiyatları konusunda bir maliyet getirmektedir.

Kartvizitlerde renkler genellikle kartın kağıt türüne ve özel baskılara göre değişir. Örneğin bir fantezi kartvizit ile klasik bir kartvizit basımının fiyatı aynı olmamaktadır. Kart kalınlığı ve özelliği değiştikçe maliyetler yani kartvizit fiyatları da artış göstermektedir. Özellikle kartvizitlerde tek yön ve çift yön şeklinde detaylar bulunur. Çift yönlü kartvizitlerde fiyatlar diğer türüne göre daha pahalıdır.

Kartvizit Basımı İle Müşterinizin Zihninde İz Bırakın!


Genel olarak kartvizit baskı birçok firmanın ve kişilerin ihtiyacı durumundadır. Bu tür bir baskının, firmalara ve kişilere inanılmaz katkıları vardır. Kartvizitler şu anki dünyada artık olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Bu minik kartların tanıtıcı etkisi tüm dünyada çoktan fark edilmiştir.

Bu yüzden dünyadaki birçok önemli kişi, firma veya şirket kartvizitleri tercih ediyor. Bristol ismindeki bir kartonla çoğunlukla üretilen bu kartlar gelecekte de etkisini gösterecek. Her şeyden önce kartvizitler kurumsal kimlik öğeleridir. Bu kartlarda bir kuruluşun bütün iletişim bilgileri bulunur.

İsim, logo, adres dahil bütün bilgiler kartvizitlerde rahatlıkla bulunuyor. Bu bilgileri bir birey rahatlıkla cüzdanında ve cebinde bulundurabilir. Bu sayede kuruluşa kolayca ulaşım sağlayabilir. Kartvizit baskı çözümleri için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kartvizit Ne Demektir?

Kartvizit tam olarak, bireylerin veya firmaların tanıtımları için kullanılan kartlardır. Bu kartlar insanların hayatlarında çok uzun yıllardır vardır. Matbaanın olduğundan itibaren neredeyse insanların hayatlarında bulunuyor. Tanıtım amaçlı bilgiler bu kartlarda yer alıyor. Ayrıca bu kartlar, daha önce de belirtildiği gibi kurumsal kimlik öğeleridir. Bir kurum ile alakalı bütün iletişim bilgileri kartvizitlerde bulunuyor. Bu sebeple kartvizit basımı haliyle çok önemli bir ihtiyaç oluyor.

Baskı için birçok yer bulunuyor. Fakat her matbaa firması kaliteli hizmet sunamıyor. Ayrıca da tasarım anlamında müşterilere geniş bir yelpaze sunamıyorlar. Genellikle piyasada kullanılan tek tip kartlar sunuyorlar. Ne Arasak'ta sizlere kaliteli malzeme ve geniş tasarım seçenekleri ile kartvizit basımı sunuluyor. Bu yüzden, acele etmelisiniz.
 

Bir Kartvizitte Hangi Bilgiler Yer Almalıdır?

Bir kartvizitte bulunması gereken bazı bilgiler bulunmalıdır. Bu bilgiler, bir müşterinin hizmet sunanı rahatlıkla bulabilmesi için önemlidir. Kartvizitlerde çok fazla derecede tasarım seçeneği bulunuyor. Fakat aşağıdaki bilgiler neredeyse her kartvizitte bulunuyor.

Bir kartvizitte şu bilgiler yer almalıdır;

- Bireyin adı ve soyadı

- Bireyin pozisyonu ve unvanı

- Firmanın veya şirketin ismi ve logosu

- Sabit telefon ya da cep telefonu numarası

- Adres

- Kurumsal anlamda internet sitesi adresi

- Kurumsal anlamda e-posta adresi

- Fax

Standart bir kartvizitin, neredeyse değişmeyen bir bilgi içeriği mevcuttur. Telefon, firma ismi ve logosu, adres bunlardan bazılarıdır. Fakat bunlara ek olarak başka bilgilerde eklenebilir. Bu tamamen tercih meselesidir.

Kartvizit Basımı Neden Önemlidir?

Her şeyden önce kartvizitin basımı, bireylere ve firmalara işlevsel kartvizitler kazandırır. Bu işlevin kendisi iletişimdir. Bu kartlar sayesinde iletişimin sürdürülebilirliği önemli ölçüde artar. Bir mekanda tanışılan bireylerle kartvizit takası yapılarak güzel bir iletişim sağlanmış olunur.

Hatta bu bireylerde olumlu bir izlenim bırakıldığı açıkça görülebilir. Bu kartların basımının bir diğer önemli yanı ise temas konusudur. Kartvizitlerin birey ve firmalarla temas aracı olduğu bilinen bir gerçektir. Hatta kartvizitlerin; kişilerin ve firmaların hedef kitleleriyle iletişiminde, önemli olduğunu söylemek gerekiyor.

Bu sayede görünmez bir şekilde hizmet sunan ve tüketici bağı oluşmuş olur. Bu bağ da devamlı bir şekilde sürmeye devam eder. Bir başka deyişle, marka ya da algı tüketicinin zihnine yerleşir. Böylece hizmet sunanın tüketici ile alışverişi devam eder.

Kartvizitler Nasıl Olmalıdır?

Standart anlamda kartvizitler 8,6 cm genişliğinde ve 5,4 cm uzunluğunda oluyor. Piyasada bilinen standart bütün kartvizitlerin ölçüsü budur. Büyük versiyonları, elbette ki vardır ama pek fazla tercih edilmezler. Onlar çoğunlukla yaratıcı tasarımlar için özel istekle yapılırlar.

CMYK kartvizitlerin kullandığı bir renklendirmedir. Ayrıca çözünürlükte çoğu durumda 300 pixel olur. Denildiği gibi kartvizitlerde, Bristol adında bir karton çeşidi kullanılır. Tasarım da mümkünse doğru yerleşim ve doğru nesnelere sahip olmalıdır.

Kartvizit Baskı Fiyatları

Ne Arasak bünyesinde, oldukça kaliteli ve ekonomik kartvizitler sizler için sunuluyor. Kartvizit baskı fiyatları ürünlerin çeşitlerine ve kullanılan malzemeye göre çeşitlilik gösterir. En şık ve zarif tasarım seçenekleri ile sizde hemen kartvizitinize sahip olabilirsiniz.

 

Kartvizit


2021 Yılı Güncel Fiyatları Kartvizit Baskısı

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz standart kartvizitler için 3-4 iş günüdür.
Üretim süremiz kısmi laklı, özel kesimli, kabartma laklı, sıvamalı, şeffaf kartvizitler için 7-8 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)

Kartvizit Baskı Çeşitleri ve Baskı Süreci

Kartvizit, küçük bir kart ile hem kendiniz hem de işiniz hakkındaki temel bilgileri paylaşmanızı sağlar. Bu sayede, müşterileriniz ya da iş ortaklarınızın hafızasında yer edinmeniz kolaylaşır. Üstelik bu kartları kartvizit baskı tasarım yaparak, yalnızca kendinize özgü bir hale getirebilirsiniz. Kartlar genellikle küçük boyutlarda ve sade tasarımlarda olduğu için kartvizit basımı kolay bir iş olarak yorumlanabilir. Ancak kartvizit baskı da bir basım metodudur ve kendi incelikleri vardır. Bu inceliklerin neler olduğunu, “kartvizit baskı nedir ve kartvizit basımını nasıl yapıyoruz?” başlıklarıyla ele alalım.  

Kartvizit Baskı Nedir?

Kartvizit içerisinde firma ve kişilere ait iletişim bilgilerinin yer aldığı küçük kartlardır. Ancak iyi bir kartvizit basımı sayesinde bu kartlar müşteriye sunulan hizmetin ön plana çıkarılmasına yardımcı olur. Bu bağlamda, kartvizit baskı nedir sorusunun en kapsamlı cevabı yaygın olarak kullanılan bir pazarlama aracı şeklindedir.

Kartvizitler, küçük boyutları sayesinde kişinin her an yanında bulunmaya müsait bir yapıya sahiptir. Kart sahibinin başta yakınları olmak üzere paylaşım yaptığı bu pazarlama aracı, süreç içerisinde bir imza olarak görülmeye başlar.
Bu sebeple, kartvizit baskı siparişi verilecek firmanın özenle tercih edilmesi gerekir. Peki, biz kartvizit basımını nasıl yapıyoruz?

Kartvizit Basımını Nasıl Yapıyoruz?

Kartvizit basımı yapılırken; kağıt, renk ve kartvizit baskı kalitesi ayrı ayrı ele alınır. Bu bağlamda, baskıya dahil edilen her yeni renk kartvizit baskı fiyatları açısından yeni bir maliyet demektir. Kartvizit tasarımında genellikle 2 renk tercih edilmesinin sebebi de budur. Kartvizit baskısı için kullanılan makineler renk skalasına göre farklılık gösterir.

Yalnızca 2 renk ile basım yapmaya izin veren makineler olduğu gibi, bundan fazlası için baskı yapabilen makineler de vardır. Hangi makinenin kullanılacağı kartvizit baskı tasarım işleri tamamlandıktan sonra belirlenir.

Kartvizitin tasarım aşamasında tercih edilebilecek farklı kağıt seçenekleri mevcuttur. Kuşe kağıt en sık kullanılan kartvizit kağıdı olmakla birlikte Amerikan Bristol kağıtlar da tercih edilebilmektedir. Amerikan Bristol daha kalın ve tok bir dokunuş isteyenler için doğru bir karardır. Kağıt seçimi aşamasında; parlak, mat, yerli ve ithal tarzında farklı seçenekler de sunulur.

Günümüz teknolojisinde yaşanan gelişmeler kartvizit baskısının; pürüzsüz, pütürlü ya da şeffaf şekillerde yapılmasına imkan vermektedir. Bunun için müşterilere numune kartelalar gösterilerek bir fikir verilmektedir. Son aşamada ise özel baskı makineleriyle kartvizit baskıları tamamlanmaktadır.

Kartvizit Ölçüleri Nelerdir?

İstediğiniz kartvizitin kağıt ve rengine karar verdikten sonra “kartvizit ölçüleri nelerdir?” aşamasına geçilebilir. Standart olarak üretime sokulan kartvizit ölçüleri 50x88 mm ya da 55x85 mm şeklindedir. Bunun dışında sıklıkla; 45x85 mm, 50x85 mm ve 50x90 mm ölçülerinde kart basıldığı da görülebilir. Kartvizit tasarımı, kişinin ihtiyaçları ve hayallerine bağlı olarak değişik şekillerde ortaya çıkabilir. Bu sebeple baskı sırasında standart ölçülerden farklı bir kağıt boyutu da tercih edilebilir. Bu sebeple, kartvizit ölçüleri nelerdir? sorusunun standart ölçüler dışında değişken cevapları vardır.

Kartvizit Baskı Siparişi Nasıl Verilir?

Az ya da fazla miktarda olmasının bir önemi olmaksızın kartvizit baskı siparişi nasıl verilir? yanıtı aynı süreci kapsar. Bu bağlamda tarafımıza; kurum logosu, kişi adı, iş detayları, telefon, adres ve e-posta adresinin iletilmesi gerekir. Bu bilgiler kişi ya da kurumun istediği doğrultusunda genişletilebilir veya daraltılabilir.

Kartvizit Tasarım Örnekleri

Kartvizit tasarımı, kartvizit baskı siparişi nasıl verilir? sorusuna cevap bulunduktan sonra yapılabilir. Bu noktada kartvizit tasarım örnekleri incelenebilir ve bunlardan yola çıkılarak yeni fikirler geliştirebilirsiniz.  Kartvizit tasarımı yapılırken göz önüne almanız gereken temel noktalarsa; yazı stili, yazı fontu, renk seçimi ve iyi bir yerleştirme planıdır. Tüm bunlar yapıldıktan sonra kartvizit tasarım şablonları, anlaşmalı matbaaya gönderilir ve basım işlemine geçilir.

İyi bir kartvizit ile akılda kalmak ve müşterileri etkilemek mümkündür. Bu bağlamda, kartvizit tasarım şablonları oluştururken titiz davranmanın önemi büyüktür. Kartvizit tasarımında atılan yenilikçi adımların işinize ve firmanıza olumlu dönüşler getireceğini unutmamalısınız. Peki, bu yenilikçi adımlar esnasında başvurabileceğiniz kartvizit baskı çeşitleri nelerdir? Bu konuyu ayrı bir başlık olarak ele alalım.

Kartvizit Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Kartvizit başlı başına bir baskı işlemidir ve broşür gibi diğer baskılar kadar çeşitliliğe sahiptir. Kartvizit baskı çeşitleri genellikle basım yapılan kağıt özelliklerine göre isimlendirilir. Bu kategoride; kabartma laklı, sıvama, tuale, şeffaf ve plastik kartvizit çeşitleri yer alır. Kabartma laklı ve şeffaf kartvizitler birer tasarım ürünü olarak kabul edilir. Bu tarzdaki ürünlerin basımı bir miktar zor olsa da hedef kitlenin ilgisi rahatlıkla çekilebilmektedir. Özellikle kabartma laklı kartvizitlerin ajanslar tarafından sıklıkla tercih edildiği görülebilir.

Kartvizitleri tasarım özelliklerinden ziyade fiyat ve zaman kısıtlamasına göre çeşitlendirmek de mümkündür. Buna göre kartvizit baskı çeşitleri nelerdir? sorusunun farklı yanıtları olabilir. Ekonomik kartvizit ve acil kartvizit de kişi ve kurumlar tarafından en sık sipariş edilen ürünler arasındadır. Her iki kartvizitin adından da anlaşılacağı üzere bu siparişlerde işin aciliyeti vardır ve maliyet bakımından da tasarruf yapmak hedeflenir.

Ekonomik Kartvizit Basımı Nedir?

Ekonomik kartvizitler, az bütçe ile iyi kartvizitler elde etmek isteyenler açısından oldukça ideal ürünlerdir. Konuyla ilgili sorulan ekonomik kartvizit basımı nedir? sorusunun cevabıysa diğer baskılarla aynıdır. Buna göre basit tasarımda ve kolay basılabilecek bir kartvizite karar verilir ve ürün siparişe uygun şekilde matbaada basılmaya başlar. Ekonomik kartvizitler, bütçe bakımından oldukça rahatlatıcı kartlardır. Ancak bu siparişlerde müşterinin zaman kısıtlaması ve iş aciliyetinin bulunmaması son derece önemli bir unsurdur.

Acil Kartvizit Nedir?

Acil kartvizit, adından da anlaşılacağı üzere kısa sürede basılan ve müşteriye teslim edilen kartvizit çeşididir. Kartvizitin müşterinin beklediği sürede teslim edilebilmesi için kart tasarımının önceden hazırlanmış olması gerekir. Bundan sonra tasarım tarafımıza yollandığı an baskı işine girilmektedir. Çoğu zaman kartvizitlerin baskısı aynı gün tamamlanarak alıcıya gönderilmektedir. Acil kartvizitler fiyatlandırma bakımından ekonomik kartvizitler gibi herhangi bir sınırlandırma içermezler. Buna göre kart tasarımı ve kağıt tercihi gibi müşteri seçenekleri doğrultusunda hizmet fiyatlandırması yapılır.

Şeffaf Kartvizit Nedir?

Şeffaf kartvizit, son yıllarda yaygın şekilde talep edilen bir ürün çeşididir. Bu ürünler yarı saydam ya da opak görünümleriyle şirket prestijini simgeler bir rol üstlenir. Bu kartvizitlerin üretiminde genellikle PVC adı verilen plastik malzemeler kullanılır. Şeffaf kartvizit sahip olmanın başta görsellik olmak üzere farklı avantajları da vardır. Buna göre, plastik malzeme diğer kağıt türlerine kıyasla daha dayanıklı bir yapıdadır. Dolayısıyla şeffaf kartvizitler; yırtılma, bükülme, kırılma ya da ıslanma tarzı problemlere karşı dayanıklıdır. Ancak bu tip kartvizitlerin tek taraflı kullanıma uygun olduğu bilinmelidir. Yani şeffaf kartvizitlerde paylaşılacak bilgilerin olabildiğince kısa olması tercih edilir.

Kartvizit tasarımının potansiyel müşteriler üzerindeki etkisi oldukça büyüktür. Buna göre, hedef kitlesini etkilemek isteyen kişiler açısından şeffaf kartvizitler oldukça iyi bir seçenektir. Ancak bu kartların üretiminde kullanılan özel baskı yöntemleri nedeniyle şeffaf kartvizitlerin fiyatı bir miktar yüksek olmaktadır.

Tuale Kartvizit

Tuale kartvizit oldukça ilgi gören ve beğenilen bir kartvizit çeşididir. 4 renk ofset baskı üretiminden geçen bu kartlar, iletişim bilgilerinin en iyi şekilde paylaşılmasına olanak sağlar. Oldukça popüler bir kartvizit çeşidi olan tuale kartvizitler, standart baskı ölçülerine sahiptir. Ancak müşteri beklentisi doğrultusunda bu standart ölçülerin dışına çıkılabilmektedir.

Tuale kartvizit basımında laminasyon işlemi uygulanabilmektedir. Bu da tuale kartvizitin daha sağlam bir yapıya sahip olması demektir. Laminasyon sırasında kullanılan şeritlerde tercih yapılmasıyla da kartvizitiniz mat ya da parlak bir görünüme sahip olabilmektedir.

Tek Taraflı ve Çift Taraflı Kartvizit Çeşitleri

Tek taraflı ve çift taraflı kartvizit çeşitleri, kişi ve kurumların istekleri dahilinde yapılır. Buna göre kartvizitinizde yer alan tüm bilgilerin kartın tek tarafta verilmesi mümkündür. Ancak daha dikkat çekici tasarımlarda kartın iki yönünü kullanmak da mümkündür. Çift taraflı kartvizit tasarımlarında kartın bir yüzüne firma logosu, diğer yüzüne ise iletişim bilgileri yerleştirilebilir.

Kartın tek ya da çift yönlü kullanılması; laklı, plastik ya da şeffaf olması fark etmeksizin tüm kartvizitlere uygulanabilir bir seçenektir. Bu bağlamda, ekonomik kartvizit basımı nedir? sorusu için de maliyeti az, tek ve çift taraflı yerleştirme yapılabilen basım tekniği cevabı verilebilir.

Kartvizit Baskı Fiyatları

Kartvizit, ihtiyaçlar ve istekler dahilinde sade ve şık tasarlanabileceği gibi estetik ve gösterişli şekilde de tasarlanabilen bir üründür. Bu bağlamda, kartvizit baskı fiyatları tamamen müşteri istekleri göz önüne alınarak belirlenmektedir. Fiyatların yükselmesine sebep olabilecek belli başlı unsurlarsa; kağıt kalitesi, renk sayısı ve tasarımsal dokunuşlardır. Firmanız ve kendiniz için ayırdığınız bütçe kapsamında inovatif kartvizit çözümleri geliştirmeniz mümkündür. Bu bağlamda kartvizit baskı fiyat listesi, her cebe uygun çözümler üretilebilecek bir aralığa sahiptir.

Kartvizit Bastırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Kartvizit siparişi vermeden önce göz önüne alacağınız ufak detaylarla iyi bir fiyat performans çizgisi yakalamanız mümkündür. Bu bağlamda, işe kartvizitin kişi ve şirket imzasına dönüşeceği gerçeğini göz önüne alarak başlamanız gerekir. Bu ufak kartlar sayesinde farklılığınızı ön plana çıkarabilir ve rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Yani kartvizit baskısı için dikkat edilmesi gereken ilk detay, iyi bir tasarım yapmaktır.

Şirket logosu, kartviziti tasarımsal açıdan destekleyen en büyük detaydır. Üstelik kart sahibinin kurumsal bir marka değeri olduğunun da kanıtıdır. Bunun için logolu kartvizit tasarım örnekleri inceleyebilir ve bunlardan ilham alabilirsiniz. Ancak hazır bir şablondan faydalanmak yerine kartvizitinize kendi dokunuşlarınızı yapmanız daha hoş bir iştir.

Şirket logosunda yer alan renkleri kartvizit baskısında kullanmak, kart görselinde bir uyum yakalanmasına yardımcı olur. Bu noktada, baskı için 2 renk seçmek kartvizit baskı fiyat listesi için uygun tarafta kalınmasına yardımcı olur. Baskıda 2’den fazla renge yer verilmesi durumunda özel baskı makinelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla kartvizit baskı fiyatları da artış göstermektedir.

Kartvizitte Yer Alması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Kartvizit temel iletişim bilgilerinin paylaşıldığı bir pazarlama aracıdır. Bu iletişim bilgileri kişiler için; ad, soy ad, meslek, telefon numarası ve e-posta adresi şeklindedir. Kurum için kartvizit baskısı yapıldığındaysa bu bilgilere; kurum içi görev, şirket logosu ve fax adresi dahil edilir. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi kartvizit farklı tasarımlar yapmak için uygun bir yapıya sahiptir.

Kartvizitinizi rakiplerinizden öne çıkarmak için tasarım konusunda yeni fikirler geliştirebilirsiniz. Buna ek olarak kartvizitte çok sık rastlamayan bilgilere de yer verilebilir. Sosyal medya hesapları kartvizit açısından pek kullanılmayan adreslerdir. Özellikle Linkedln adresinizi paylaşarak, bu konuya yeni bir farklılık kazandırabilirsiniz.

 

Kartvizit, firma çalışanlarının kurumsal kimliğidir. Firmada bulunan kişilerin isim, soyisim ve iletişim bilgilerini kapsayan kartvizitler kişilerin firma bünyesinde kendisini tanıtmasını sağlar. Sürdürülebilirlik açısından da gerekli olan kartvizitler kişinin karşı tarafa kendisini tanıtma açısından ilk adımdır. Bu nedenle kurumsal firmalarda kartvizitler büyük önem taşır.

Kartvizitler firma ile ilgili bilgilerin yanı sıra unvanı da kapsamaktadır. Karşı taraf için bir tanıtıcı broşür niteliğinde olan kartvizitler kurumsal kimlik olarak karşı tarafa verilmektedir. Tamamen yapılan iş ve bulunulan firma bilgilerini içeren kartvizitler kişiye özel olarak basılmaktadır. Bu nedenle, yeni kartvizit basımında mutlaka kişinin kendisine ait e-mail adresi ve telefon numarası gibi bilgiler yer almalıdır. 


 

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

Kartvizit çeşitleri genellikle kullanılan kağıt türüne ve uygulama şekline göre farklılık gösterir. Kartvizit basımı için çoğunlukla 350gr ağırlığında mat kuşe kağıt kullanılır. Kartvizitlerin üzeri ise basım esnasında firmanın isteğine göre mat ya da parlak selefon ile kaplanır. Selefon kağıdı kartvizit basımı sırasında eklenen bir detaydır. Bu detay sayesinde kartvizitin mukavemeti artar. Ayrıca daha hoş bir görüntü kazanır.

Kartvizit çeşitleri kendi içerisinde çift taraflı ve tek taraflı olarak ayrılır. Ayrıca firmaların isteklerine göre kartvizitlere kabartma lak, gofreli, altın yaldız ve gümüş yaldız gibi detaylar eklenir. Kartvizitler genellikle dikdörtgen formatta üretilir. Fakat isteğe göre kartvizit çeşitleri özel kesimli olarak da üretilebilmektedir.

 

Kartvizit Basımı Nasıl Yapılır?

Kartvizit basımı için firmaya ait logo, amblem ve renkler tercih edilmelidir. Eğer kartvizit için hazırda bir amblem ya da logo yoksa grafik tasarımcı tarafından kartvizit tasarımı yapılır. KArtvizit tasarımları  bilgisayar ortamında yapılarak, baskı makinesine gönderilir. Bunun için öncelikle kartvizit çeşidi belirlenmelidir. Çünkü sıvamalı kartvizit ile laklı kartvizit çeşitleri birbirinden ayrılır. Öce tasarımı seçip daha sonra karvizit basımına girmek daha doğrudur.

Kartvizitler genellikle kuşe kağıt üzerine basılır. Ama kişiler isterse Amerikan Bristol kağıt türü ile desenli mat ve parlak kağıtlar da seçilebilmektedir. Sıvamalı kartvizit çeşidi genellikle kalın kartvizit kullanmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. Plastik şeffaf kartvizit kağıtları da bulunur. Bu kağıtlara özel baskı makinelerinde baskı yaptırabilirsiniz.

 

Kartvizitlerde Ölçü Seçimi

Kartvizitlerde ebatlar da oldukça önemlidir. Genel olarak herkesin kullandığı standart kartvizit ebatları bulunmaktadır. Bu standartlar ebatlar ile kartvizitler cüzdanlara ya da kartlıklara kolaylıkla sığmaktadır.  Çünkü çoğunlukla üretilen kartvizitler standart ölçülere sahiptir. Bazı kurumsal müşteriler, kurumsal kimliklerini daha iyi yansıtmak için farklı kesimli ve uygulamalı kartvizit tasarımları tercih etmektedir. Örneğin; fantezi kartvizit ya da laklı kartvizit gibi.

Özel kesim kartvizitlerde boyutlar da değişiklik göstermektedir. Bu durum tasarıma ve kartvizitte istenilen özelliğe bağlıdır. Bazı kişiler de özel olarak kartvizitlerin daha büyük olmasını ister. Kartvizitlerde ebatlar arttıkça maliyet ve kartvizit fiyatları da artar.

 

 Üye Ol


Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi

Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp