Antetli Kağıt ve Zarf


2021 Yılı Güncel Fiyatları Antetli Kağıt ve Zarf

Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur TEK RENK
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur TEK RENK
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 21 x 29,7 cm 130₺ Sipariş Ver
1000 21 x 29,7 cm 155₺ Sipariş Ver
2000 21 x 29,7 cm 230₺ Sipariş Ver
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur İKİ RENK
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur İKİ RENK
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 21 x 29,7 cm 180₺ Sipariş Ver
1000 21 x 29,7 cm 220₺ Sipariş Ver
2000 21 x 29,7 cm 260₺ Sipariş Ver
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur RENKLİ
Antetli Kağıt A4 80 gr 1. hamur RENKLİ
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 21 x 29,7 cm 250₺ Sipariş Ver
1000 21 x 29,7 cm 295₺ Sipariş Ver
2000 21 x 29,7 cm 340₺ Sipariş Ver
Diplomat Zarf TEK RENK
Diplomat Zarf TEK RENK
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 24 x 10,5 cm 210₺ Sipariş Ver
1000 24 x 10,5 cm 300₺ Sipariş Ver
2000 24 x 10,5 cm 450₺ Sipariş Ver
Diplomat Zarf İKİ RENK
Diplomat Zarf İKİ RENK
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 24 x 10,5 cm 240₺ Sipariş Ver
1000 24 x 10,5 cm 330₺ Sipariş Ver
2000 24 x 10,5 cm 495₺ Sipariş Ver
Diplomat Zarf DÖRT RENK
Diplomat Zarf DÖRT RENK
Adet Ebat Gramaj Renk Yaprak Cilt Selefon Lak Kesim Fiyat Sipariş
500 24 x 10,5 cm 300₺ Sipariş Ver
1000 24 x 10,5 cm 395₺ Sipariş Ver
2000 24 x 10,5 cm 510₺ Sipariş Ver

Sipariş Notları
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
Üretim süremiz 4-5 iş günüdür.
Ürünlerimiz MNG kargo ile %50 indirimli alıcı ödemeli gönderilir.
Müşterimiz isterse ürünleri gelip ofisimizden teslim alabilir. (İstanbul)
 

Antetli Kağıtlar Ve Tasarımı 

Antetli kağıtlar, firmaların diğer firmalarla yazışmalarında ve anlaşmalarında kullandıkları kağıtlardır. Üstünde logo ve firma iletişim bilgilerinin yer aldığı, baskılı ürünlerdir. Firmaların, günlük çalışma hayatlarında en fazla kullandıkları baskılı materyallerden birisidir. 

Antetli kağıtlar, en az firmanın markası kadar önemlidir. Çünkü hem firmayı temsil ederler; hem de potansiyel müşterilere, firma hakkındaki ilk izlenimi oluştururlar. Unutulmamalıdır ki; antetli kağıtlarınız, şirketin; pazarlama, satış ve hatta iletişim stratejileri hakkında insanlara fikir verir. Kötü tasarımlı bir antetli kağıt, insanların sizin yapmakta olduğunuz işinizde de yetkin olmadığınızı düşünmelerine sebebiyet verebilmektedir. 

 

Antetli Kağıtların Basım İşlemleri 

Antetli kağıtlar, aynı kartvizitler gibi; tek renkten, dört renk seçeneğine kadar basılabilmektedir. Renk sayısı arttıkça, baskı maliyeti ve antetli kağıt baskı fiyatları da artmaktadır.

Öncelikle, yapılan grafik çalışmasıyla; antetli kağıt basım işlemleri için, firmanın logosu veya amblemi yoksa; tasarlanmaktadır. Tasarım var ise, orijinal diasından bilgisayarda taratılarak; tasarıma hazır bir hâle getirilir. Genelde, antetli kağıt basımı sırasında; kuşe, A4 veya 1. hamur kağıtlar tercih edilebilmektedir. A4 ebadında seçilmesinin nedeniyse, genelde var olan dosyalara; fax, fotokopi gibi kullanılan kağıt ölçülerine uyum sağlamasıdır.

Antetli kağıt baskısı için; özel kesimler ya da hologram baskılar, gofre veya varak uygulamaları yapılabilmektedir. Bu özel tasarım uygulamaları, antetli kağıt baskı fiyatları üzerinde etki etmekte ve özel fiyatlandırmalar yapılmaktadır. 

Antetli kağıtlar, firmaların kurumsal yapıları için; oldukça değerlidir. Basılı evrakların tamamı, piyasadaki firma imajını tazeler ve de geliştirir. Kaliteli antetli kağıt basımı ve iyi bir basımeviyle çalışmak, sizlere daima artı bir değer katacaktır.

 

Antetli Kağıtların Basımı ve Tasarımında Nelere Dikkat Edilir? 

Başarılı bir antetli kağıt tasarımı, markanın başarısına önemli katkılar sağlar. Standart boş bir kağıtla gönderilecek mesaj ile; yaratıcı, şık bir antetli kağıtla gönderilen mesaj farklı olacaktır. Geleneksel bir antetli kağıdın tasarımında, sayfanın üst kısmında şirket logosu yer almaktadır. Logo, kağıdın tam odak noktasındadır. Altta ise, firmanın iletişim bilgileri bulunmaktadır. 

 

Antetli kağıtlar için yapılacak tasarımlarda, ayrıntıları doğru şekilde kullanmak; son derece önemlidir. Bir antetli kağıdın tasarımında; 

- Doğru kağıdın seçimi önemlidir.

- Antetli kağıtlar için kullanılacak kağıdın renginden, ağırlığına ve boyutuna kadar tüm detayların; kurumsal kimliğinizi yansıtması gerekir. 

- Çok karmaşık yapılan tasarımlar, karşı tarafın kafasını karıştırabilmektedir. Bu sebeple, şık ve farklı olmasının yanında, basit olması da önemlidir. 

- Antetli kağıt hazırlama süreçlerinde, doğru bilgilerin yer almasına özellikle dikkat edilmelidir. Çünkü her ayrıntıyı, antetli kağıda eklemek; gereksiz yer kullanımına ve karmaşaya neden olacaktır. 

- Her ortamda kullanılabilecek tasarımlar yapmaya, dikkat etmelisiniz. Antetli kağıtlarınızı, dijital ortamda da kullanabileceğiniz için; tasarımların buna uygun olması gerekebilmektedir. 

- Sadece logo değil; şirketin simgesel fontları ve rengi gibi detaylarda, antetli kağıdınızda bir bütün halinde kullanılmalıdır. 

- Tasarımlarda, doğru bir konumlandırma olmalıdır. Doğru konumlandırılmış ve doğru renkler kullanılmış antetli kağıt, herkes için dikkat çekici unsur olacaktır. Fakat bunun tersi durumlar ise, firmanın ciddiyetini ve profesyonelliğini bozabilecek durumlar teşkil edebilmektedir.
 

Zarflar

Çeşitli zarf türleri, firmaların yerel ve ulusal bağlamda kurumsal kimlik statüsünü etkileyen materyaller olmaktadır. Firmanın ofset matbaa ürünü zarf kullanımı, firmanın çeşitli bilgilerini muhafaza imkanı tanırken müessese unvanını da kazandıran unsurlardan olmaktadır. Çeşitli renklere bağlı olarak baskısı gerçekleştirilen zarflar, ofset baskı ile firma için önemli ayrıcalıkları bulunmaktadır.

Ofset Matbaa Ürünü: Diplomat Zarf Baskısı Hakkında

Diplomat zarf basımı , baskı türü ve matbaa özellikleri ele alındığında farklı türler ile baskısı gerçekleştirilen işlevsel baskılar olmaktadır. Firmanızın yazışma dokümanlarını ve faturalarını muhafaza ederek taşınabilir olmasını, diplomat zarf sağlamaktadır. Ofset baskı da aynı işlevselliğe sahip kalite statüsü daha yüksek olan baskı olmaktadır.

Baskı işçiliği aşamasında birtakım uygulamalar da aynı şekilde isteğe göre uygulanmaktadır. Bu baskı işçiliği ise; varak baskı, gofre(kabartma yazı), ve lak uygulaması şeklinde olmaktadır. Standart baskısı gerçekleştirilen zarf baskısı içinzarf fiyatları uygun olurken, standart ebatlardan farklı baskısı istenen zarflar için zarf fiyatları değişiklik göstermektedir. Baskısı hazır olan zarflar için firma tercihleri daha ağırlıklı olmaktadır. Sebebi ise daha uygun maliyet ve daha hızlı zarf basımı sağlanmasıdır. 

Ofset Zarf Basımı

Günümüzde zarf basımı için en çok kullanılan yöntemlerden biri olmaktadır. Zarf baskısı sistemi; su ile yağlı mürekkebin karışmaması şeklinde çalışmaktadır. Kullanılan örnek çalışmalar ile görsel baskıların metin içerikleri ile özdeşleşmemesi ve görsel mürekkebinin karışmaması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Firma tercihi için kaliteli baskı olarak yer almaktadır. Ayrıca gazete ve dergilerde de ofset baskı yöntemi uygulanmaktadır.

Diplomat Zarf Kullanımı

Diplomat zarf basımı yapılacak firmanın evraklarını, dokümanlarını ve fatura bilgilerini taşıdıkları matbaa ürünleridir. Standart ölçüler ile baskısı yapılırken aynı zamanda isteğiniz doğrultusunda zarf tasarımları için tasarım fikirlerinizi paylaşabilir ve farklı grafik tasarım ile baskısı yapılabilir. Baskısı ve kullanım benzerliği bulunan Diplomat zarf için pek çok çeşit zarf türü bulunmaktadır.

Hizmet noktası benzer olarak farklı zarf türü bulunur. Ancak işlevsellik bakımından birbirinden farklı olmaktadır. En çok benzeyen zarf ise torba zarf olmaktadır. Bu zarf da aynı şekilde firmanızın yazışmalarını muhafaza eder. Zarf tasarımları sayesinde üzerine eklenen firmanızın logo ve amblemi ile kurumsal kimlik taşımaktadır. Bu yüzden şirketler için en çok kullanılan zarf türlerini, torba zarf olarak değerlendirmek mümkündür. 

Pencereli Zarf Baskı

Pencereli zarf türü, diplomat zarf ile benzer baskı türüne sahiptir. İçerikleri saklı tutarken aynı zamanda şirketinizin firma ve logosunu penceresi sayesinde bulundurabilmektedir. Aktaracağınız bilgi için de ayrıca pencereli zarf türünü tercih edebilirsiniz. Pencereli zarf baskı için genelde kullanılan kağıt tipi: 1.hamur olmaktadır. Standart ölçülerde matbaada hazır bulunur. Ancak diğer zarf türleri gibi istek doğrultusunda pencereli zarf baskı için farklı ebatlar ayarlanabilmektedir. İki çeşit kullanılan diplomat zarflar için;

1. Alıcı bilgilerinin yer alabileceği pencereli zarflar

2. Etiket üzerinde alıcı bilgilerinin yer alabileceği penceresiz zarflar

zarfları bulunmaktadır. Pencereli zarf baskı modelleri, genelde kurumsal kimlik hassasiyetine önem gösteren şirketler olmaktadır. Bu sayede pencere içeriğine logo veya amblem yerleştirebilme imkanları bulunabilmektedir.

 

 
 
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp