Kartvizit Neden Önemlidir, Neden Kullanmalıyız?Kartvizitin en önemli fonksiyonlarından bir tanesi firmanız ile müşterileriniz arasındaki iletişimi etkin kılmasıdır. Bir davette, toplantıda, etkinlikte, eğitimde ya da günlük yaşantıda tanışmış olduğunuz kişilere firmanızla ilgili bilgi vermek ve akılda kalıcılığınızı arttırmak için kartvizit kullanmak son derece önemlidir.

Bu özel kartlar sayesinde potansiyel müşterileriniz ile temasta bulunarak akıllarda kalıp iz bırakabilirsiniz. Kartvizit, iş ilişkileri ve kurumsal iletişim için büyük fayda sağlar. Aynı zamanda etkin kitlenizin üzerinde marka tanınırlığı içinde önemli bir üründür. İş hayatında oldukça küçük bir ayrıntı olsa dahi bu kartlar sizlerin itibarını arttırır. İş ilişkilerinde karşı firma ya da kişiye kartınızı vermediğiniz zaman olumsuz bir etki yaratabilirsiniz. Bundan dolayı kurumsal kimlik için kartvizitiniz muhakkak olmalıdır.

Kimliğinizi yansıtan kartların kendisi gibi tasarımı da son derece önemlidir. Kartın üzerinde yer alan bilgilerin kolayca okunabilirliği, iletişim bilgilerinin yazılması, ebadının cüzdanlara sığabileceği ölçüde olması kart tasarımında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken noktalardır. Bunların yanı sıra yapılan tasarımlar, kartın daha akılda kalıcı ve ilgi çekici olmasını sağlar. Kartvizit ölçüleri ve baskı boyutlarını inceleyerek size en uygun kartviziti kolaylıklar netleştirebilirsiniz.

Görüldüğü gibi kartvizit, kişinin veya kurumun itibarı adına son derece önemlidir. Bu itibarı sağlamak için de profesyonel bir tasarım ile tasarlanması bir adım önde olmanıza yardımcı olur. Araştırmalar da görsel olarak ilgi çekici tasarımlara sahip olan kartların saklanma ve akılda alma oranının daha yüksek olduğunu ve ilk iletişim esnasında ortaya koyulan pozitif izlenimi kaynaştırdığınız gösterir. Bu da neticede markanın bilinirliğini ve tanınırlığının artmasına yol açar.

Bir ürünü pazarlayabilmenin, iletişim bilgilerinizi etkin bir şekilde özetlemenin en kolay yolu kartvizit yaptırmaktır. Karşınızdaki kişiye kartınızı uzattığınız zaman, farkında olmadan “Beni kartımdan tanıyabilirsiniz” mesajını verirsiniz. Ne işle uğraşırsanız uğraşın, kim olduğunuzu, ne iş yaptığınızı, imajınızı elle tutulur bir hale getirmenin, buna bir karakter katabilmenin; kişisel bilgilerinizi, ticari çalışmalarınızı ifade etmenin en doğru yolu kartvizit kullanmaktan geçer.

Kartvizitler ile Farkınızı Nasıl Ortaya Çıkarabilirsiniz?

Kartvizitler kişilerin ya da kurumların imzası sayılabilecek bir araçtır. Günümüzde hemen hemen tüm alanlarda hizmet veren firmalar kişiselleştirilmiş kartları kullanmayı tercih eder. Bu kartların üzerinde kişinin veya kurumun ismi, iletişim adresleri gibi bilgiler yer alır. Gelişen teknoloji ve baskı yöntemleri ile birlikte günümüzde pek çok farklı kart modeli vardır.

Farklı kart tasarımları içerisinde farkınızı ortaya koyacak kartvizitler ön plana çıkar. Bu kartlar, görünümü ve tasarımları ile diğer kartlardan öne çıkan, klas bir görünüme sahip kartlar olarak bilinir. Aynı zamanda bu kartlar genellikle daha akılda kalıcı ve dikkat çekici olarak tasarlanır. Özelleştirilmiş kartlar ile farkınızı ortaya koymak için şu detaylara dikkat edebilirsiniz;

  • İyi Bir Tasarım ve Materyal: Kartın tasarımı ve kullanılan materyal, ilk adımı oluşturan önemli noktalardan biridir. Kaliteli bir kâğıt, dikkat çekici tasarım, iyi bir izlenim oluşturmanıza yardımcı olur.
  • İlgi Çekici Logo: Kartınıza kendinizi ve firmanızı en iyi şekilde temsil edecek logo tercih etmeniz, firmanızın farkınızı ortaya koymasına yardımcı olur. Aynı şekilde grafik tasarımları ve renkler de oldukça önemlidir.
  • Bilgileri Düzenleme: Kartınıza ilave edeceğiniz bilgileri dikkatli bir biçimde düzenlemeniz gerekir. İletişim adresiniz, firmanızın ve kendinizin adı, web siteniz gibi genel bilgileri eksiksiz ve anlaşılır bir biçimde kart üzerine entegre etmelisiniz. Aynı şekilde sosyal medya adreslerinizi de yine kartın üzerinde gösterebilirsiniz.
  • Referanslar: Kartvizitinize ilave edeceğiniz referanslar, sizleri bir adım öne taşır. Karşı tarafta güvenin oluşmasına yardımcı olan bu detaylar, kart üzerinde küçük bir alanda yer alabilir.

Birbirinden farklı tam 14 ilham verici başarılı kartvizit tasarımlarımızın yer aldığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sizin Kartvizit Tercihiniz Hangisi?

Kartvizitler, karşınızdaki kişi ya da firmada kendiniz için yaratacağınız ilk izlenim adına önemli araçlardan biridir. Firmanızın ve kendinizin kimliğine en uygun kartı ve tasarımını tercih etmek karşı tarafta oluşturacağınız izlenim adına sizlere büyük bir fırsat sağlar. Kartın başarısı tahmin edilenin yanı sıra yalnızca tasarımı ile değil kullanılan kâğıdın türü ve kalitesi ile de ilgilidir.

Kart basımlarında genellikle tercih edilen 4 farklı kâğıt çeşidi vardır. Amerikan bristol kâğıt, tual kâğıt, kuşe kâğıt ve Japan bristol kağıttır. Bu kâğıt türleri çok tercih edilen ve iyi kartlar bastırabileceğiniz kağıtlardır. Fakat gereksinimleriniz kapsamında en doğru seçimi yapmak sizin adınıza en uygun olan kartvizite sahip olmanıza yardımcı olur. Tual kâğıttan üretilen kartlar, çok daha klasik bir görünümün elde edilmesini sağlar. Özellikle de yalın tasarımlarla kullanıldığında şık bir kar elde edilir. Kuşe kâğıt ile basılan kartlar, genellikle yenilikçi firmalar tarafından tercih edilir ve karşı taraftakine firmanızın ne kadar önemli olduğunu gösterir.

Amerikan bristol kâğıt kullanılan kartlar çoğunlukla küçük çaplı firmalar tarafından tercih edilir. Japan bristol kâğıt ise özellikle çift taraflı baskı tercih edildiği zaman kullanılır. Eğer sizler de uygun fiyatlı ve fark yaratacak bir kart yaptırmak istiyorsanız bizi tercih edebilir ve sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kartvizit fiyatları genellikle tercih edeceğiniz kâğıt türü ve baskı türü, rengi, tasarımı, kaç adet yaptırılacağı gibi pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı, kartvizit fiyatlarını tercih edeceğiniz seçenekler kapsamında en yüksek kalitede en uygun maliyetlerle hazırlayabiliriz. Eğer fiyat bilgisi almak istiyorsanız sayfamızda yer alan fiyat tablosunu inceleyebilirsiniz. Farklı baskı adetleri ve malzeme tercihi ile kendiniz ve firmanız adına en uygun alternatifi kolaylıkla bulabilirsiniz.Bu Blog Yazılarımız da İlginizi Çekebilir
Tasarım ve Grafik Tasarım

Tasarım, bir planın yahut bir nesnenin, inşa süreci içinde mimari ve mühendislik çizimlerinin...

Baskı İçin Uygun Tasarımı Nasıl Hazırlarsınız?

Yapılan tasarım işlerinin her birinde baskı ölçüleri değişmektedir. Tasarıma uygun şekilde baskı olu...

12 Madde İle Kartvizit Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartvizitler, iş hayatının vazgeçilmez bir öğeleri olarak geçmişten günümüze ö...

Cepli Dosya Baskı Sistemi Neden Tercih Edilmelidir?

Cepli dosya baskısı matbaa dünyasında ilgi gören kırtasiye ürünleri arasındadır. İçerisine...

Üye Ol

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Üye Giriş
Üye Girişi

Şifre Yenileme Talebi
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp
Hemen Ara WhatsApp